Firma bazuje na dwóch systemach mocowania:

System mocowania WITTE-ALUFIX oparty jest na elementach wykonanych z wysokowytrzymałościowego stopu aluminium. Modułowa budowa pozwala na szybkie i powtarzalne mocowanie mierzonych elementów. System ten pozwala na mocowanie lekkich i giętkich elementów wykonanych np. z tworzyw sztucznych lub aluminium. Ponadto daje on możliwość przebudowania sposobu mocowania z zachowaniem wysokiej powtarzalności. Po rozmontowaniu wymaga on niewielkiej przestrzeni do przechowywania.

Parametry wykonania elementów systemu WITTE - ALUFIX:

Eco-Fix firmy KOMEG jest modułowym systemem mocowania pozwalającym na jednoznaczne ustalenie położenia elementu mierzonego w przestrzeni roboczej maszyny współrzędnościowej. Podstawową zaletą tego systemu jest mocowanie detalu bez użycia dodatkowych elementów (łączników), czym charakteryzują się tradycyjne rozwiązania. Inną cechą niniejszego rozwiązania jest stosunkowo niski koszt, który jednak nie wpływa na uniwersalność całego systemu. Zestaw Eco_Fix charakteryzuje się też dużą trwałością, nawet w trudnych warunkach pracy. Ze względu na materiał z którego wykonano poszczególne elementy, mogą one przenosić duże obciążenia, a dzięki niskiemu ciężarowi własnemu umożliwiają łatwą i bezpieczną obsługę, jak również proste przechowywanie.

sm sm sm sm

System Eco-Fix jest kompatybilny z systemem Repro-Fix (Repro-Fix - uniwersalny system mocowania przeznaczonym do współrzędnościowych maszyn pomiarowych), co umożliwia w przyszłości rozbudowę używanego systemu mocowania w zależności od zapotrzebowania.

Measurement Maciej Kaźmierczak; ul.Konarskiego 18C; 44-100 Gliwice; tel.693490193.